Teatrzyk kamishibai tematem kolejnego spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia

Na kwietniowym spotkaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Pani Izabela Golińska, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, opowiedziała zebranym historię tego tradycyjnego japońskiego teatru oraz jego zaletach.

Podczas warsztatów, które odbyły się podczas spotkania, uczestniczki miały okazję wykonać karty z ilustracjami do wiersza pt. “Sześć parasoli” autorstwa Anny Łady-Grodzickiej. Była to doskonała okazja do poznania tej techniki i stworzenia własnych, pięknych ilustracji.

Teatr Kamishibai to nie tylko interesująca forma opowiadania historii, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Dzięki spotkaniu z Panią Izabelą mogliśmy lepiej poznać tę tradycję oraz cieszyć się tworzeniem własnych ilustracji. Było to inspirujące i pouczające wydarzenie, które na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.