NPRCz – tematem kolejnego spotkania członków sieci i samokształcenia.

W dniu 16 października 2023 odbyło się kolejne spotkanie członków sieci i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w naszej bibliotece. Jego celem było  zdobycie praktycznych wskazówek i strategii dotyczących pisania skutecznych wniosków do ministerialnego programu rozwoju czytelnictwa. W roli eksperta wystąpiła Pani Ewa Wziątek – doradca metodyczny Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Prowadząca szczegółowo omówiła kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę przy tworzeniu wniosków, takie jak: cel projektu, opis działań, budżet, plan monitorowania i oceny. Podzieliła się również przykładami skutecznych wniosków, które przyniosły pozytywne rezultaty. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć, jakie elementy są szczególnie istotne i jak należy je przekazać w sposób klarowny i przekonujący. Po prezentacji członkowie sieci mieli okazję zadawać pytania i dyskutować na temat konkretnych przypadków, z którymi się spotykali się podczas pisania wniosków. Pani Ewa Wziątek udzielała cennych wskazówek, dzieląc się swoją wiedzą i praktycznymi poradami.