Odwiedziny klasy II z PSP Nr 2 w Radomiu w Bibliotece.

Wczoraj (17.X) mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy 2 z PSP Nr 2 w Radomiu w naszej bibliotece. Spotkanie miało charakter edukacyjny i rozrywkowy. Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie, podczas której uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, na jakie mogą natrafić podczas korzystania z sieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadawały pytania i wyrażały swoje obawy. Po części edukacyjnej przyszedł czas na zwiedzanie naszej biblioteki. Prowadzące zajęcia Panie Beata Tomczyk i Paulina Suska oprowadziły dzieci po różnych działach biblioteki opowiadając o gromadzonych w nich dokumentach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne wydania książek, czasopism i multimediów, z zainteresowaniem oglądały kolorowe okładki, przeglądały strony i zadawały pytania. Nie mogło zabraknąć również rozrywki! Przygotowaliśmy dla uczniów zagadki i łamigłówki związane z książkami i biblioteką. Dzieci pracowały aktywnie, rozwiązując zadania i współpracując ze sobą. To była doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Na zakończenie naszego spotkania każde dziecko otrzymało mały upominek – kolorowy balon. Mamy nadzieję, że nasza biblioteka stanie się dla nich miejscem, gdzie będą w przyszłości chętnie spędzać czas i odkrywać nowe światy poprzez literaturę i multimedia.