Magiczne spotkanie z teatrzykiem Kamishibai w PSP Nr 24 w Radomiu.

Dziś mieliśmy przyjemność odwiedzić klasę Id Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu im. Kornela Makuszyńskiego. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania przez dzieci opowieści “Noc w bibliotece” zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai. To fascynująca historia, która przeniosła wszystkich w magiczny świat książek i bajkowych postaci. Uczniowie słuchali uważnie, zadając pytania i wyrażając swoje emocje.

Następnie dzieci przeszły do rozwiązywania interaktywnego quizu, w którym mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat postaci z bajek. Byli bardzo zaangażowani i udzielali trafnych odpowiedzi.

Po quizie przyszła kolej na projektowanie własnych skrzynek Kamishibai – to tradycyjne japońskie teatrzyki obrazkowe, które można wykorzystać do opowiadania historii. Uczniowie mieli możliwość wykazać się kreatywnością i twórczym myśleniem, projektując i dekorując swoje skrzynki. Efekty były imponujące – każda skrzynka była unikalna i pełna wyobraźni.