“Żydowscy mieszkańcy Radomia. W poszukiwaniu śladów….” – wernisaż wystawy.

Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Ewa Wziątek “Żydowscy mieszkańcy Radomia. W poszukiwaniu śladów….”. Autorka zdjęć to nauczyciel bibliotekarz o wielu pasjach, organizatorka życia kulturalnego, która realizuje wydarzenia ukazujące wielokulturowość naszego Miasta. Zdjęcia powstały podczas realizacji projektów o losach byłych żydowskich mieszkańców Radomia.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Pan Tomasz Trela dokonał wczoraj uroczystego otwarcia wystawy. Głos zabrali: Pani Edyta Wójcik – Dyrektor Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Pan Wiktor Karoń – Dyrektor X LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego w Radomiu, a także Pani Barbara Żelazowska – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 26 w Radomiu, członek Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu.

Wystawa stanowi jedno z działań projektu edukacyjnego realizowanego w naszej Bibliotece: “Rodzina Ulmów – Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”. Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i oglądania “Żydowskich mieszkańców Radomia…”.