Zapowiedź kolejnej odsłony teatrzyku Kamishibai

Witam na naszym trzecim spotkaniu.

Dalszy ciąg historii teatrzyku Kamishibai obejmuje okres II wojny światowej.

Każda wojna jest straszna. W czasie nalotów bombowych ludność cywilna zmuszona była schodzić do schronów. Wszyscy się bali, a szczególnie dzieci. Gawędziarze i ich teatrzyki wnosiły odrobinę radości do ponurych, ciemnych schronów.

Wyciągali oni swoje ,,sceny’’ z pięknymi, kolorowymi ilustracjami, a ich opowieści pomagały przetrwać ten trudny czas.

Wiosna ukazuje się nam w coraz piękniejszych odsłonach. Wiele tracimy nie mogąc spacerować po parkach, lasach,łąkach i polach.

Dlatego podczas naszego kolejnego spotkania, zabiorę Was do pewnego ogrodu…

Przedstawię Wam tekst „Mój przyjaciel Kemushi”.

Szukasz poprzednich odcinków cyklu poświęconego teatrzykowi Kamishibai zapraszamy do działu Biblioteczny antywirus – Poradnik dla rodziców.

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay