“Kalendarz odkrywczego czytelnika” – kontynuacja projektu czytelniczego.

24 października, który jest Międzynarodowym Dniem Origami, był idealnym momentem, aby rozpocząć projekt czytelniczy pt. “Kalendarz odkrywczego czytelnika”. Autorki projektu poprowadziły te zajęcia, z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego Nr 21 w Radomiu. Podczas zajęć, prowadzące wprowadziły dzieci w świat origami, opowiadając im o historii tej sztuki składania papieru. Dzieci dowiedziały się, że origami pochodzi z Japonii i ma długą tradycję.

Następnie przedszkolaki miały okazję samodzielnie tworzyć różne figury z papieru. Pod czujnym okiem autorek projektu, dzieci składały kolorowe ptaszki, kwiaty, zwierzątka i wiele innych interesujących kształtów. Izabela i Monika pomagały i udzielały wskazówek, aby dzieci mogły osiągnąć jak najlepsze efekty w swojej pracy.

W trakcie zajęć, dzieci miały również okazję rozwijać swoje umiejętności manualne, koncentrację i precyzję. Składanie papieru wymagało od nich skupienia i cierpliwości, co przyczyniło się do rozwinięcia ich zdolności poznawczych. Nie tylko dzieci, ale także prowadzące zajęcia, Izabela i Monika były zadowolone z efektów zajęć. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci i ich dumę z wykonanych origami, autorki projektu czuły satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Podobne wpisy