Publikacja zawiera materiały edukacyjne, dedykowane przede wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aby ułatwić pracę, treść podzielona została na dwa bloki: Część I. Krzyżówki Rozwiązywanie krzyżówek to doskonałe ćwiczenie językowe. Krzyżówki mogą być wykorzystane także w trakcie ćwiczeń doskonalących pisanie i czytanie. Część II. Gry planszowe Znajduje się tu 21 różnych gier planszowych, których głównym celem jest wsparcie terapii dyslalii. Każda gra zawiera precyzyjnie dobrany materiał wyrazowy. [źródło: www.azymut.pl].
Szeroki zestaw ćwiczeń opracowano zgodnie z podstawą programową i ułożono według zasady stopniowania trudności. Zadania dobrano tak, aby kłaść w nich nacisk na praktyczne zastosowanie przerabianych treści. Wygodny format kart pracy, przejrzysta szata graficzna i przede wszystkim różnorodny i obszerny materiał to TWÓJ SPOSÓB NA MATEMATYKĘ!. [źródło: www.azymut.pl].
Nowe przepisy wprowadzają m.in. następujące zmiany: nieletni, którzy popełnili najpoważniejsze przestępstwa, np. gwałt czy zabójstwo, są obligatoryjnie umieszczani w zakładach poprawczych; sąd będzie mógł objąć nadzorem kuratorskim każdego, która opuszcza zakład poprawczy, w przypadku wątpliwości co do stopnia jego resocjalizacji; podniesiono górną granicę wieku przebywania w zakładzie poprawczym do 24. roku życia (w przypadku najcięższych przestępstw) etc. Publikacja jest przeznaczona głównie dla sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, a także kuratorów sądowych. [źródło: www.azymut.pl].
Książka składa się z dwóch części – Wiedza i Praktyka. Część pierwsza stanowi swoistą odpowiedź na pytanie o zjawisko „współuzależnienia”: Czy jest oparte na dowodach naukowych czy jest to raczej „koncepcja-kameleon”? Przedstawiono w niej różne modele rozumienia „współuzależnienia” ze szczególnym uwzględnieniem krytyki tej koncepcji i zmiany jej nazewnictwa na: bliscy osób uzależnionych. [źródło: www.azymut.pl].
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Zawiera różnorodne i kreatywne zadania, dzięki którym można nauczyć się, między innymi, jak napisać poprawne ogłoszenie i zaproszenie, jak właściwie skomponować list oraz jakie elementy zawrzeć w opowiadaniu. W rozwiązywaniu zadań pomoże przedstawiona skrótowo i przystępnie teoria oraz liczne wskazówki, porady oraz zbiory przydatnych słów i fraz. Ćwiczenia są podzielone na trzy poziomy trudności. [źródło: www.azymut.pl].
Publikacja zawiera różnorodne scenariusze zajęć z uczniami – w tym praktyczne karty pracy, ćwiczenia, formularze, ankiety. Wszystko w formie przystępnej dla pedagoga. Cały materiał podzieliliśmy na 3 bloki tematyczne: Cz. I Zajęcia edukacyjne dla uczniów – zwierzęta, rośliny, przyroda, alfabet; Cz. II Warsztaty psychoedukacyjne – emocje, rozwijanie mocnych stron; Cz. III Scenariusze na święta i uroczystości szkolne. [źródło: www.azymut.pl].
Książka ukazuje różne aspekty funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w sposób całościowy i komplementarny. Skierowana jest do pracowników ośrodków specjalistyczno-diagnostycznych, ośrodków rewalidacyjnych i edukacyjnych oraz rodziców. To także inspirujące źródło wiedzy dla studentów takich kierunków jak psychologia, pedagogika, antropologia, socjologia i polityka społeczna. [źródło: www.azymut.pl].
Książka została stworzona, by wspierać dzieci, które uczą się nazywać i wyrażać emocje w różnych sytuacjach życia rodzinnego. Zawarte w niej ćwiczenia oparte na pracy z ilustracjami sytuacyjnymi ułatwiają dziecku odnajdywanie się w relacjach społecznych. Łatwe teksty opisujące codzienne zdarzenia zwracają uwagę na przeżywane przez bohaterów emocje i ich reakcje na pojawiające się trudności. Ponadto przykładowe ćwiczenia językowe umieszczone w instrukcji rozwijają zasób słownictwa dziecka oraz umiejętność budowania komunikatów.
Publikacja dla dzieci: w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z trudnościami w wyrażaniu i nazywaniu emocji, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. [źródło: www.azymut.pl].