Teatrzyk Kamishibai

Biblioteka prowadzi zajęcia czytelnicze z Teatrzykiem Kamishibai. Jest to papierowy teatr ilustracji wywodzący się z Japonii. Zajęcia odbywają się w środy dla przedszkoli i wszystkich typów szkół (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

Co to takiego teatrzyk Kamishibai? KAMI oznacza papier, SHIBAI – sztuka. Jest to więc teatr papierowy, teatr ilustracji. W nietypowy sposób można dzieciom wypełnić nadmiar wolnego czasu. Żeby teatrzyk zaistniał, potrzebne jest BUTAI – drewniana skrzynka przypominająca teatrzyk kukiełkowy.

Kamishibai powstało w okresie wielkiego kryzysu gospodarczego przypadającego na lata 1929 – 1939. Dotknął on między innymi lektorów kina niemego, którzy po udźwiękowieniu filmu stracili pracę. I to właśnie oni, łącząc siły z rysownikami stworzyli teatrzyk Kamishibai.

Kontakt: Dagmara Seta, Magdalena Białkowska – tel. (48) 345-98-37 w. 113;  (48) 345-95-50 w. 113

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay

Skip to content