Escape room w bibliotece

W ostatnim tygodniu września uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączanach uczestniczyli w zorganizowanej w naszej bibliotece grze bibliotecznej mającej formę escape roomu. Gra odbyła się w pięknie przygotowanej przestrzeni, której wystrój nawiązuje tematyką do baśniowych postaci literackich. Zespoły zostały podzielone na grupy, a każda grupa dostała swoje wyzwanie do rozwiązania. Wyzwania były zróżnicowane i kreatywne. Uczestnicy musieli rozwiązywać zagadki, szukać ukrytych wskazówek, manipulować różnymi przedmiotami i odczytywać tajemnicze wiadomości. Współpraca w zespołach okazała się kluczowa do osiągnięcia sukcesu, którym było przejście wszystkich pomieszczeń.