Bezpłatny dostęp do bazy Legimi

Od 1 lutego 2024r. nasza Biblioteka wykupiła pulę kodów do bazy Legimi. Umożliwiają one skorzystanie z ogromnej bazy książek elektronicznych na własnym urządzeniu (smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku ebooków) podłączonym do Internetu.

Usługa Legimi dostępna jest dla czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, którzy otrzymają bezpłatny kod dostępu do serwisu. Kody wydawane będą od 7 lutego 2024r. w Wypożyczalni.  

Jak otrzymać kod?

  • Kody wydawane są w Wypożyczalni. Można odbierać osobiście, drogą mailową lub telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki (tel. 48 345-98-37 w. 114, 115, e-mail: wypozyczalnia@bp.radom.pl)
  • Na jedno konto czytelnicze przypada jeden kod.
  • Uwaga – liczba kodów jest ograniczona. W przypadku wyczerpania dostępnej puli, pozostaje oczekiwanie na udostępnienie nowych, co następuje 1 dnia każdego miesiąca.
  • Kod należy aktywować do końca bieżącego miesiąca kalendarzowego, w którym został wydany. Niewykorzystany kod nie przechodzi na następny miesiąc, a czytelnik traci możliwość pobrania nowego kodu Legimi na miesiąc.
  • Kod jest ważny przez 30 dni od momentu aktywacji. Po tym okresie dostęp do książek zostanie zablokowany. Konto czytelnika na Legimi pozostanie jednak aktywne i po otrzymaniu nowego kodu będzie on mógł kontynuować czytanie.
  • Czytelnik aktywuje kod otrzymany w bibliotece na dedykowanej konsorcjum stronie: https://www.legimi.pl/mazowieckie/ wpisując kod otrzymany z biblioteki, akceptując regulamin, a następnie zakładając konto lub logując się do niego (jeśli konto już posiada). Przy zakładaniu konta należy podać nazwę użytkownika, adres e-mail (na który zostanie przesłany przez Legimi mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) oraz hasło.

Podobne wpisy