Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w bibliotece.

Dzisiaj w bibliotece mieliśmy przyjemność gościć dwie grupy – Jeżyki i Sówki z Przedszkola Publicznego Nr 13 w Radomiu, z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Rozpoczęliśmy zajęcia od rozmowy z dziećmi na temat obchodów święta bajkowych postaci, podczas której dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z bajek. Następnie przeprowadziliśmy zabawy polegające na odgadywaniu bohaterów znanych bajek, co sprawiło wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników.

Po emocjonujących zabawach przyszedł czas na sprawdzian znajomości bajkowych postaci. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, co zaowocowało wręczeniem nagrody – Dyplomu Znawcy Bajek dla najlepszych.

Następnie wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć bajkę w formie teatrzyku Kamishibai, która opowiadała historię o łakomej wiewiórce. Dzieci były zachwycone widowiskiem i aktywnie uczestniczyły w dyskusji na temat bajki po jej zakończeniu.

Na zakończenie zajęć wszyscy razem wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których dzieci wykonały własnoręcznie papierową wiewiórkę. Było to niezwykle kreatywne i radosne zakończenie spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie, a także zapraszamy do kolejnych wydarzeń w naszej bibliotece!