Odkrywamy tajemnice kosmosu z Mikołajem Kopernikiem.

Za nami kolejne spotkanie z Mikołajem Kopernikiem w ramach projektu edukacyjnego “Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Wspólnie z uczniami z klasy “0” z Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. A. Mickiewicza w Radomiu odkrywaliśmy tajemnice kosmosu.

Prowadzące zajęcia przygotowały teatrzyk kamishibai, podczas którego czytały opowiadanie pt. “Kopernik i wirujące gwiazdy”. Dzięki tej formie edukacji dzieci mogły wcielić się w postać Mikołaja Kopernika i przenieść się w czasie, do epoki, w której dokonał on swoich wielkich odkryć. Dowiedziały się jakie znaczenie dla rozwoju nauki o kosmosie miała jego teoria heliocentryczna .

Podczas warsztatów przeprowadzonych na zakończenie zajęć, każde dziecko miało okazję samodzielnie wykonać rysunek układu słonecznego. Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością dzieci tworzyły rysunki planet, umieszczając je w odpowiednich miejscu wokół słońca.

Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale również bardzo inspirujące i pełne pasji. Dzieci z ogromnym zapałem brały udział w dyskusjach. Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i otworzyło im oczy na fascynujący świat kosmosu.

Podobne wpisy