Mądrze i bezpiecznie w sieci – relacja z zajęć dla klasy II PSP Nr 2 w Radomiu.

W dniu dzisiejszym (25 października), uczniowie klas drugich Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w naszej bibliotece dotyczących mądrego korzystania z sieci internetowej.

Prowadzące zajęcia Panie Katarzyna Walczak, Beata Tomczyk i Paulina Suska przekazały uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Omówiły zagrożenia, jakie mogą czyhać na każdego w sieci oraz jak ochronić swoje dane osobowe. Dowiedzieli się, że nie wszystko, co znajduje się w internecie, jest wiarygodne i że należy sprawdzać źródło informacji, zanim się uwierzy w to, co przeczyta.

Drugą częścią programu było zwiedzanie biblioteki. Prowadzące zajęcia oprowadziły klasę po poszczególnych działach, pokazując uczniom różnorodne książki, czasopisma i inne źródła informacji, które można znaleźć w bibliotece. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromu wiedzy zgromadzonej w tym miejscu. Pojawiło się wiele pytań, na które bibliotekarze udzielali wyczerpujących odpowiedzi.