“Ratowali od zagłady” – relacja z seminarium poświęconego Polakom ratującym Żydów.

20 września 2023 r. odbyło się seminarium poświęcone Polakom ratującym Żydów od Zagłady, ze szczególnym uwzględnieniem Radomian odznaczonych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Było to kolejne spotkanie dla nauczycieli zorganizowane przez naszą Bibliotekę oraz Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Wysłuchaliśmy wystąpień Pawła Putona (instruktor ds. dziedzictwa kulturowego RESURSA OBYWATELSKA ), dr Adama Duszyka (dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu) oraz Agnieszki Rdzanek i Ewy Wziątek (doradcy metodyczni RODON). Zaprezentowali oni publikacje książkowe i praktyczne propozycje dla nauczycieli podejmujących się realizacji trudnego tematu Holokaustu oraz postaw Polaków podczas II wojny światowej. Na zakończenie spotkania Bożena Jeżmańska zaprosiła do korzystania z materiałów dostępnych w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu, które mogą być pomocne w realizacji zajęć edukacyjnych. Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania.