Relacja z Narodowego Czytania “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu

Fragmenty powieści “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej przed siedzibą naszej biblioteki przeczytali pani Katarzyna Kalinowska – zastępca Prezydenta Miasta Radomia, pani Ilona Jaroszek – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, pan Dawid Ruszczyk – zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu oraz pan Tomasz Trela – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu.

Po zakończeniu czytania uczestnicy mogli obejrzeć wystawę towarzyszącą pt. “Nad Niemnem. Ludzie, miejsca, wydarzenia”, zawierającą ciekawostki związane z powieścią oraz osobą autorki. Wystawę można oglądać w siedzibie Biblioteki przy ulicy Kościuszki 5a (I piętro) w Sali Dydaktyczno-Wystawowej.