Sleeveface w bibliotece

Sleeveface polega na sfotografowaniu osoby, której twarz jest zasłonięta przez okładkę książki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Ten nowatorski sposób wykorzystali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, realizując projekt edukacyjny „Sleeveface jako promocja czytelnictwa oraz wybranych książek z księgozbioru bibliotecznego”. W Centrum Internetowym naszej biblioteki można od dziś oglądać wystawę zdjęć będących pokłosiem tego projektu. Zostały one wykonane przez uczniów klasy 1G LO im. D. Czachowskiego pod opieką wychowawcy klasy – p. Kamili Popiel-Leśnikowskiej. Działania projektowe wiążą się z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podczas wernisażu, który odbył się 7 listopada w naszej bibliotece, młodzież wspominała pracę przy projekcie jako dobrą zabawę, co widać także na zdjęciach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która jest dostępna w sali Centrum Internetowego Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu do 30 listopada 2018 r. w godzinach jej pracy. Mamy nadzieję, że sfotografowane okładki zachęcą Państwa do czytania książek, nie tylko tych ze zdjęcia.