Wojciech Jabłoński wydawca “Radomira” w Bibliotece

„Nie masz kraju jak Polska, nie masz ziemi jak Radomska” – pod takim hasłem odbyło się wczoraj spotkanie z Wojciechem J. Jabłońskim, redaktorem i wydawcą publikacji pt. “Radomir”. Prócz opowieści o kulisach powstania tego unikatowego wydawnictwa wysłuchaliśmy mini-koncertu Cezarego Jawoszka oraz wiersza „Marzyciel” w interpretacji poetki Danuty Bartoszuk. Autorką wiersza “Marzyciel” jest p. Maria Cenar a traktuje on o Olgierdzie Łotoczko.

Wydarzenie było częścią projektów czytelniczych “Radomskie harce z książką” oraz “Książka żyje, czaruje, wędruje”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pt. “Radomskie Wędrówki Przyrodnicze”, była też możliwość zapoznania się z wydawnictwami dla nauczycieli o tematyce związanej z Radomiem. Wszystkim przybyłym, a szczególnie Panu Wojciechowi Jabłońskiemu,  serdecznie dziękujemy za obecność, wspaniały klimat i opowieści, które zostaną na długo w naszej pamięci.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay

Skip to content