Wojciech Jabłoński wydawca “Radomira” w Bibliotece

„Nie masz kraju jak Polska, nie masz ziemi jak Radomska” – pod takim hasłem odbyło się wczoraj spotkanie z Wojciechem J. Jabłońskim, redaktorem i wydawcą publikacji pt. “Radomir”. Prócz opowieści o kulisach powstania tego unikatowego wydawnictwa wysłuchaliśmy mini-koncertu Cezarego Jawoszka oraz wiersza „Marzyciel” w interpretacji poetki Danuty Bartoszuk. Autorką wiersza “Marzyciel” jest p. Maria Cenar a traktuje on o Olgierdzie Łotoczko.

Wydarzenie było częścią projektów czytelniczych “Radomskie harce z książką” oraz “Książka żyje, czaruje, wędruje”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pt. “Radomskie Wędrówki Przyrodnicze”, była też możliwość zapoznania się z wydawnictwami dla nauczycieli o tematyce związanej z Radomiem. Wszystkim przybyłym, a szczególnie Panu Wojciechowi Jabłońskiemu,  serdecznie dziękujemy za obecność, wspaniały klimat i opowieści, które zostaną na długo w naszej pamięci.