MaKI wystartowały

26 maja wystartowały Mazowieckie Kluby Integracyjne w Radomiu. Pierwsze spotkanie przyciągnęło grupkę kilkunastu dzieci ukraińskich w wieku 8-12 lat, które podczas zajęć prowadzonych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu rozwijały swoje artystyczne talenty. MaKI to zajęcia integracyjne, podczas których dzieci z Ukrainy uczą się języka polskiego i twórczo spędzają czas w bibliotece. Tym razem królowała chusta animacyjna i glina rzeźbiarska.

Spotkania i zajęcia w ramach projektu Mazowieckich Klubów Integracyjnych odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach 16-18. W czasie, gdy dzieci będą uczestniczyły w zajęciach twórczych, ich rodzice i opiekunowie mogą skorzystać z bezpłatnych lekcji języka polskiego prowadzonych przez pracowników MSCDN w Radomiu.