To był Tydzień…

W ramach Tygodnia Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja 2018 r. w naszej bibliotece miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Otwarta została wystawa najciekawszych zbiorów specjalnych, na której można było zobaczyć m.in starodruk z 1695 roku, oryginalne wydanie elementarza Falskiego czy książkę drukowaną pismem Braille’a. Podczas wycieczek po bibliotece chętni poznawali magazyny i inne miejsca dotąd czytelnikom nieudostępniane. Zwiedzanie połączone było z innymi atrakcjami, takim jak escape room oraz  np. zabawa w pociąg między regałami. Na spotkaniu ze specjalistami z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu grupa seniorów poznawała zasady zachowania bezpieczeństwa w Internecie. Czarował teatrzyk Kamishibai  a Czytelnia kusiła Zaułkiem Planszówek. Dzięki sprzyjającej pogodzie odbył się też bookcrossing w plenerze. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zostały przyznane nagrody w ogłoszonym 18 kwietnia konkursie fotograficznym “(Do)wolność czytania – czytam jak chcę!”. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział i zapraszamy na fotorelację.