Tydzień bibliotek – 14 maja

Dzień szósty – wtorek 14 maja 2024

• Konferencja on-line: Czas na bibliotekę – g. 10.00-13.00

Konferencja obejmuje treści związane ze słowem, tekstem, literaturą i w konsekwencji z upowszechnianiem czytelnictwa, m.in. poprzez działalność bibliotek. Podczas tego spotkania online prelegentki przekażą dawkę wiedzy o literaturze, sztuce, teatrze, kompetencjach, dialogu i relacjach, jak również zaprezentują dobre praktyki i rozwiązania „szyte na miarę”. To też okazja do wymiany doświadczeń i inspirowania uczestników względem promocji czytelnictwa i wartości literatury w ogóle.

Prelegenci:

• Izabela Pisarska, Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu,
  • Marta Trojanowska, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Radomiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu,
  • Milena Matuszewska-Birkowska, rektor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu,
  • Dorota Lewandowska, Teatr 3d,Stowarzyszenie Teatr Resursa,
  • Jolanta Korłub-Ogonkowska, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,
  • Katarzyna Walczak, Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu,
  • Emilia Szwarc, MSCDN Wydział w Radomiu.

Obowiązują zapisy – link do zapisów udostępnimy wkrótce na stronie WWW Biblioteki.

Partner wydarzenia: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu.

Plakat Tygodnia Bibliotek