Tydzień bibliotek – 11 maja

Dzień czwarty – sobota 11 maja 2024 r.

Muzyczna sobota w Pedagogicznej

• Prezentacja metody Tomatisa – g. 12.00-13.30; Miejsce : Biblioteka Pedagogiczna, sala 116

Naszym gościem będzie Mariusz Turczyk, Kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, terapeuta metody Tomatisa, autor programu “Trzaski w eterze” w Radio Radom 87,7FM, współorganizator Radomskiej Giełdy Winyli. Trening słuchowy Tomatisa stosuje się w integracji sensorycznej, pamięci, koncentracji i uwagi a także w zaburzeniach mowy. Dlaczego warto stosować tę metodę? Czego możemy dowiedzieć się o człowieku z wyniku badania uwagi słuchowej? Co zmienia w życiu człowieka terapia Tomatisa? Wreszcie, co metoda Tomatisa ma wspólnego z pasją słuchania muzyki z płyt winylowych? Tego dowiemy się podczas spotkania.

• Koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Suwały (Misoterapia Radom) – g. 14.00-15.00 Czytelnia.

Koncert wprowadzi w głęboki stan relaksu, wyciszenia, zredukuje stres. Zachęcamy do przyjścia w wygodnym, luźnym stroju, można zabrać ze sobą kocyk i butelkę wody. Przeciwwskazania: rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży, epilepsja.

Partnerzy wydarzenia: Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu. MCSW „Elektrownia” w Radomiu.

Obowiązują zapisy na wydarzenie:

Plakat Tygodnia Bibliotek