Odkrywanie tajemnic Szymborskiej: Poezja, ciekawostki i loteria

W ramach projektu czytelniczego “Wołanie do Yeti. Szymborska bez tajemnic”, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu mieli okazję zgłębić tajniki życia i twórczości Wisławy Szymborskiej.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji ciekawostek z życia noblistki. Uczniowie dowiedzieli się wielu nieznanych faktów, które pozwoliły im lepiej zrozumieć kontekst jej twórczości. Następnie mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą Szymborskiej, gdzie mogli zobaczyć różne eksponaty związane z jej życiem i pracą.

Kulminacyjnym punktem zajęć był teleturniej pt. “Ciekawostki czy zagwozdki? Szymborska z poezją w tle”. Uczniowie rywalizowali ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące twórczości Szymborskiej. Zmagania zakończyły się loteryjką, nawiązującą do tradycji spotkań u Szymborskiej.

Podsumowując, były to niezwykle inspirujące i edukacyjne zajęcia, które pozwoliły uczniom lepiej poznać jedną z najważniejszych postaci polskiej literatury XX wieku.

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy o W. Szymborskiej w interaktywnym teleturnieju – https://learningapps.org/display?v=p2ejdurjt23 . Link do teleturnieju dostępny również w materiałach do pobrania w dziale Materiały dla nauczycieli.

Podobne wpisy