“Powstanie Styczniowe na Ziemi Radomskiej” – lekcja historii w bibliotece.

W tym roku minęło 160 lat od wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji klasa 3b wzięła udział w bardzo interesującej lekcji historii w Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu pt.: “Powstanie Styczniowe na Ziemi Radomskiej” . O świadectwach pamięci o Powstaniu Styczniowym przez kolejne pokolenia Polaków opowiadała nasza koleżanka Bożena Jeżmańska.

Na zajęciach uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o lokalnych bohaterach i wydarzeniach związanych z Powstaniem Styczniowym. Pani Bożena przybliżyła losy mieszkańców ziemi radomskiej, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. Uczniowie poznali również znaczenie i symbolikę tego zrywu narodowego oraz jego wpływ na dalsze losy Polski.

Po wykładzie wszyscy mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu, która zawierała wiele cennych artefaktów z tamtego okresu.