Wystawa Mariusza Dańskiego

Od 7 września 2022 r. w sali wystawowej naszej biblioteki pojawi się wystawa radomskiego artysty, laureata wielu nagród, dra hab. Mariusza A. Dańskiego, prof. UTH Radom, zatytułowana “Zasiałem białe ziarno”. Wystawę będzie można oglądać codziennie, w godzinach pracy biblioteki, w sali wystawowej nr 116. O terminie wernisażu wystawy poinformujemy w osobnym poście.

Mariusz Dański urodził się w Radomiu. W latach 1995–2000 studiował w Katedrze Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej (obecnie UTH w Radomiu). Dyplom w zakresie działań multimedialnych uzyskał w 2000 r. w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. W Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu pracuje od 2000 r. Laureat kilkunastu nagród w konkursach graficznych. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, rysunku i nowych mediów. Prace w zbiorach: Galerii Test w Warszawie (kolekcja „Warszawska Grafika Miesiąca”), Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, International Biennial of Miniature Art Timisoara, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach (ex librisy), Centrum Sztuki Współczesnej Toruń (ex librisy), Wspólnota Gdańska (ex librisy), „Liuben Karavelov” Regional Library – Ruse, Bułgaria (ex librisy).