« Wszystkie Events

8 maja - 15 maja

Plakat Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu

Dzień pierwszy – środa – 8 maja 2024 r., godz.11.00-13.00; Miejsce: Park Kościuszki.

II PARKowanie z książką. Akcja bookcrossingowa.

Pracownicy Biblioteki wyposażeni w rowery z koszami wypełnionymi książkami będą rozdawać je spacerowiczom w Parku Kościuszki.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień drugi – czwartek – 9 maja 2024 r., godz. 18.00; Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna. Sala. 116.

• Wernisaż wystawy prac Marcina Nogi : PRZESTRZEŃ DŹWIĘK KOLORY.

Dr Marcin Noga pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Radomskiego jako asystent, prowadzi zajęcia z przedmiotów: Warsztaty Komputerowe, Edytory Obrazu i Pracownia Animacji i Dźwięku. Prowadzi blog z aktualnościami z zakresu ogólnotechnicznego (telefonia komórkowa, komputery, fotografia aspekt techniczny, krótkofalarstwo).

Partner wydarzenia: Katedra Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych. Wydział Sztuki Uniwersytet Radomski.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień trzeci – piątek – 10 maja 2024 r. godz.15.30; Miejsce: start Biblioteka Pedagogiczna

• Spacer z Walerym Przyborowskim po Radomiu okresu powstania styczniowego (wycieczka z elementami questingu).

W atrakcyjnej formie gry miejskiej poznamy dawne miasto oraz wydarzenia, które zaważyły na jego historii. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak  na co dzień żyli wtedy nasi przodkowie? Startujemy pod głównym wejściem do Biblioteki.

Nie obowiązują zapisy.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień czwarty – sobota – 11 maja 2024 r.

Muzyczna sobota w Pedagogicznej. Miejsce : Biblioteka Pedagogiczna

• Prezentacja metody Tomatisa – godz. 12.00-13.30; Miejsce: sala 116.

Naszym gościem będzie Mariusz Turczyk, Kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, terapeuta metody Tomatisa, autor programu “Trzaski w eterze” w Radio Radom 87,7FM, współorganizator Radomskiej Giełdy Winyli. Trening słuchowy Tomatisa stosuje się w integracji sensorycznej, pamięci, koncentracji i uwagi a także w zaburzeniach mowy. Dlaczego warto stosować tę metodę? Czego możemy dowiedzieć się o człowieku z wyniku badania uwagi słuchowej? Co zmienia w życiu człowieka terapia Tomatisa? Wreszcie, co metoda Tomatisa ma wspólnego z pasją słuchania muzyki z płyt winylowych? Tego dowiemy się podczas spotkania.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

• Koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Suwały (Misoterapia Radom) – godz. 14.00-15.00; Miejsce: Czytelnia.

Koncert wprowadzi w głęboki stan relaksu, wyciszenia, zredukuje stres. Zachęcamy do przyjścia w wygodnym, luźnym stroju, można zabrać ze sobą kocyk i butelkę wody. Przeciwwskazania: rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży, epilepsja.

Obowiązują zapisy poprzez formularz.

Partnerzy wydarzenia: Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu. MCSW „Elektrownia” w Radomiu.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień piąty – poniedziałek – 13 maja 2024 r.

• Drugie życie książki: ekowarsztaty z Anną Swend – godz. 11.00-13.30; Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna. Sala 116.

Jak dać drugie życie starym książkom, kalendarzom, notatnikom? Zamiast wyrzucić można zrobić z nich piękne przedmioty. Zapraszamy na warsztaty z Anną Swend, pracownicą naszej Biblioteki, która pokaże, jak w prosty sposób za pomocą nożyczek i kleju wyczarować zwierzątka, ramki a nawet krajobrazy. Zaprezentuje też ku inspiracji swoje prace. Nie obowiązują zapisy.

• Familijna gra terenowa – godz. 16.00-17.30

Zapraszamy rodziny z dziećmi . Spotkanie rozpocznie się w Sali nr 116 od rozmowy o emocjach, następnie wyruszymy na poszukiwanie Kolorowego Potwora wokół Biblioteki. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w budynku Biblioteki.

Obowiązują zapisy poprzez formularz.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień szósty – wtorek – 14 maja 2024 r.

• Konferencja on-line: Czas na bibliotekę – godz. 10.00-13.00

Konferencja obejmuje treści związane ze słowem, tekstem, literaturą i w konsekwencji z upowszechnianiem czytelnictwa, m.in. poprzez działalność bibliotek. Podczas tego spotkania online prelegentki przekażą dawkę wiedzy o literaturze, sztuce, teatrze, kompetencjach, dialogu i relacjach, jak również zaprezentują dobre praktyki i rozwiązania „szyte na miarę”. To też okazja do wymiany doświadczeń i inspirowania uczestników względem promocji czytelnictwa i wartości literatury w ogóle.

Prelegenci: Izabela Pisarska – Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu, Marta Trojanowska – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Radomiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, Milena Matuszewska-Birkowska – rektor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, Dorota Lewandowska – Teatr 3d, Stowarzyszenie Teatr Resursa, Jolanta Korłub-Ogonkowska – Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Katarzyna Walczak – Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu, Emilia Szwarc – MSCDN Wydział w Radomiu.

Obowiązują zapisy – link do zapisów udostępnimy wkrótce na stronie WWW Biblioteki.

Partner wydarzenia: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu.

Patronat medialny sprawuje Rekord Grupa Mediowa

Dzień siódmy – środa – 15 maja 2024 r.

• Plantcrossing w Pedagogicznej – godz. 9.00-15.00; Miejsce : Biblioteka Pedagogiczna. Wypożyczalnia

Wymiana roślin, w ramach której można przynieść własną roślinę lub zaszczepkę oraz „zaadoptować” sadzonkę z biblioteki. Przyjdź do nas, weź sadzonkę rośliny, w zamian możesz zostawić własną. Zachęcamy też do wypożyczenia poradników na temat hodowli roślin z bibliotecznej witryny.  Akcja trwa przez cały dzień w godzinach pracy biblioteki.

Nie obowiązują zapisy.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Więcej informacji o wydarzeniach na profilu facebookowym biblioteki.

Start:
End: