“Kodowanie na wesoło” – relacja z zajęć.

Zajęcia z kodowania dla 6-latków z Publicznego Przedszkola nr 11 w Radomiu były pełne energii, radości i kreatywności. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia do podstaw kodowania. “Czarodziej” wyjaśnił dzieciom, że kodowanie to sposób na komunikację z komputerami i innymi urządzeniami. Następnie pokazał, jak można używać różnych działań, takich jak skakanie, klaskanie i tupanie, do reprezentowania różnych poleceń kodowania.

Dzieci były zachwycone możliwością nauki poprzez zabawę. Skakanie reprezentowało jeden rodzaj polecenia, klaskanie inny, a tupanie jeszcze inny. Dzieci miały okazję nauczyć się, jak te różne działania mogą być łączone w różne sekwencje, aby tworzyć “kody”.

Czarodziej prowadził dzieci przez różne ćwiczenia, które pomagały im zrozumieć, jak te “kody” mogą być używane do sterowania ruchem, tworzenia wzorów i rozwiązywania problemów. Dzieci były zachwycone możliwością tworzenia własnych “kodów” i obserwowania, jak ich “kody” wpływają na świat wokół nich.

Podsumowując, zajęcia z kodowania w Publicznym Przedszkolu nr 11 w Radomiu były nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące. Dzieci wyszły z nich z nowym zrozumieniem kodowania i z entuzjazmem do dalszego eksplorowania tego fascynującego tematu.

Podobne wpisy