Zamawianie skanów

Wprowadziliśmy możliwość nieodpłatnego elektronicznego zamawiania kopii cyfrowej fragmentów książek i czasopism.

1. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu umożliwia wszystkim zapisanym czytelnikom nieodpłatne zamawianie kopii cyfrowej fragmentów książek i czasopism.
  2. Bibliotekarze wykonują kopie cyfrowe tylko z materiałów, które są w zasobach Wydziału Czytelni Biblioteki Głównej w Radomiu.
  3. Zamówienia wykonania kopii z zasobów bibliotecznych przyjmowane są drogą elektroniczną na adres email: czytelnia@bp.radom.pl.
  4. Zamawiając fragment książki należy podać: autora, tytuł i strony, w przypadku wydań wielotomowych nr tomu.
  5. Zamawiając artykuł z czasopisma należy podać: autora, tytuł artykułu, tytuł czasopisma, rok, numer i strony.
  6. Maksymalna liczba stron na wykonanie kopii cyfrowych nie może przekraczać 20 stron (z jednego zestawienia przygotowanego przez Wydział Informacyjno-Bibliograficzny).
  7. Zamówienia będą realizowane w kolejności ich wpływu i przesyłane tylko drogą mailową.
  8. Zamawiający musi podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej oraz oświadczenie że zamawiane kopie przeznaczone są tylko do dozwolonego użytku własnego (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., z późniejszymi zmianami).