Spotkanie autorskie z Marcinem Kępą w bibliotece

W środę 7 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Marcinem Kępą – pracownikiem Muzeum Historii Radomia, pisarzem, publicystą i znawcą historii Radomia. Jego prelekcja pt “Literackie konteksty Radomia” poświęcona była tropieniu radomskich śladów na kartach książek polskich pisarzy różnych epok, począwszy od Wespazjana Kochowskiego aż po współczesność. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektów czytelniczych “Radomskie harce z książką” oraz “Książka żyje, czaruje, wędruje”. Uczestniczyli w nim nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu oraz nauczyciele należący do sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy “Biblioteka-książka- czytelnik” prowadzonej przez Ewę Wziątek oraz “Mój region i moja ojczyzna” pod opieką Agnieszki Rdzanek. Sieci te działają przy Radomskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Prelekcji towarzyszyła wystawa pt. “Filmowy Radom”, była też możliwość zapoznania się z nowościami regionalnymi a także filmami i grami edukacyjnymi z naszych zbiorów o tematyce związanej z Radomiem. Wszystkim gościom, a szczególnie p. Marcinowi Kępie, serdecznie dziękujemy za obecność.