Academica – największa baza publikacji elektronicznych w naszej bibliotece.

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu przystąpiła do projektu Academica, dzięki czemu nasi Czytelnicy mogą korzystać z ponad 3,5 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, w wersji elektronicznej, udostępnionych przez Bibliotekę Narodową w Warszawie.

Informację i dostęp do publikacji należących do bazy Academici znajdziecie Państwo w naszym katalogu INTEGRO – w najnowszej wersji został on zintegrowany z innymi źródłami cyfrowymi (Academica, IBUK Libra, Wolne Lektury). Każdy użytkownik Internetu może bez ograniczeń korzystać z publikacji niechronionych prawem autorskim. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w Czytelni Biblioteki Głównej w godzinach jej pracy.

Wszelkie informacje o szczegółach projektu i warunkach korzystania z zasobów serwisu Academica znajdują się w podręczniku użytkownika, który można pobrać klikając w ten link.