„Kwadrans do matury”

Szanowni Państwo,

Z powodu sytuacji epidemiologicznej, która się przedłuża i nie pozwala nam zapraszać uczniów do Muzeum Gombrowicza we Wsoli na lekcje muzealne ani na specjalne spotkania dla maturzystów, zainaugurowaliśmy w ubiegłym roku cykl krótkich programów poświęconych wybranym lekturom i twórcom. Cykl nazwaliśmy „Kwadrans do matury”.  W tym roku przygotowaliśmy kolejne odcinki: o twórczości Wisławy Szymborskiej, Stanisława Wyspiańskiego i Bruno Schulza.

Programy powstają głównie z myślą o maturzystach, ale mamy nadzieję, że przypadną do gustu także tym wszystkim, którzy chcieliby odświeżyć swoją wiedzę o literaturze. Oprócz elementów wykładu, programy zawierają także ciekawostki, a fragmenty tekstów czytają aktorzy. Merytorycznie materiał opracowuje dr hab. Anna Spólna. Autorem scenariuszy, wstępów oraz działu „na marginesie” jest dr Robert Utkowski.

Serdecznie polecamy te krótkie programy jako powtórkę przed ważnym egzaminem z języka polskiego.

Przed nami premiera jeszcze dwóch odcinków, które opublikujemy w najbliższy poniedziałek: 19 kwietnia oraz kolejny, 26 kwietnia. Wszystkie nagrania zamieszczone są (a dwa premierowe dopiero będą) pod poniższym linkiem:

Zachęcamy do udostępniania i serdecznie polecamy.