Telewizyjne pasmo edukacyjne dla rodzin

  • TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”

  • eSZKOŁA w paśmie TVP VOD: lektury szkolne na ekranie, filmy historyczne on-line, wirtualne lekcje, filmy dokumentalne, nagrania dla najmłodszych)

    https://eszkola.tvp.pl/

  • NINATEKA to wyjątkowy, unikalny zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie szkolnej lekcji. Selekcji materiałów dokonuje dział Badań i Rozwoju Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Posiadaczom konta EDU oferujemy bezpłatny dostęp do filmów i audycji o charakterze edukacyjnym oraz – dodatkowo – do scenariuszy lekcji, które ułatwią organizację lekcji z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych. Są one opracowywane przez praktyków edukacji – nauczycieli, specjalistów w danej dziedzinie, tak aby były przystosowane do szkolnych realiów i możliwości oraz zgodne z podstawą programową. Konto EDU jest skierowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego posiadacze mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w NINATECE. Dodatkowo zyskują również dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią prowadzenie lekcji.

    https://ninateka.pl/edu

  • Streszczenia i opracowania lektur, analizy wierszy, motywy literackie w sztuce, literaturze etc. Porady jak napisać esej, rozprawkę, felieton, opowiadanie etc. , słownik pojęć i postaci historycznych.

    https://klp.pl/

Skip to content