Spotkanie członków sieci i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 20.11.2019 w Czytelni BP Radom odbyło się kolejne spotkanie członków sieci współpracy i samokształcenia. Tematem były bazy i serwisy internetowe przydatne w pracy nauczyciela bibliotekarza. Zgromadzonym bibliotekarzom Katarzyna Walczak przedstawiła propozycje wyszukiwarek publikacji w wolnym dostępie takich jak: Google Scholar, Jurn, Base (Base Bielefeld Academic Search Engine) oraz zachęcała do korzystania z serwisów przeznaczonych dla nauczycieli, bibliotekarzy miłośników książek m.in.: Serwis Edukacja Medialna, Ninateka, Superbelfrzy, Na kanapie, Lustro Biblioteki. Kolejnym tematem były gry planszowe. Nauczyciele dyskutowali na temat zakupu i wykorzystania gier planszowych w bibliotece szkolnej. Alicja Figarska zapoznała uczestników spotkania z ofertą gier dostępnych w naszej bibliotece.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay

Skip to content