“Tydzień Bibliotek” – 8-15 maja 2019 r.

W dniach od 8 do 15 maja 2019 r. zapraszamy na szereg interesujących wydarzeń w ramach Tygodnia Bibliotek. Rozpoczynamy w środę wernisażem wystawy fotografii pt. “Wiosna? W Gorcach”.  W czwartek 9 maja zapraszamy na spotkanie z dr Krzysztofem Batyckim, autorem książki „Doktor Adolf Tochterman. Życie radomskiego lekarza, żołnierza wrześniowego i społecznika na tle epoki”. Autor dotarł do blisko 20 osób: członków rodziny, pacjentów i przyjaciół doktora Tochtermana. W piątek o 16.00 rozpocznie się gra biblioteczna “Nie zapominaj o bibliotece!”. W sobotę w Czytelni będą do dyspozycji gry planszowe, a w poniedziałek bibliotekarze wcielą się w postacie z klasycznych bajek (m.in. “Ptasie radio”. “Czerwony kapturek”). We wtorek o godz. 17.00 pod okiem wykwalifikowanego instruktora Remigiusza Kutyły będziemy poznawać tajniki fotografii plenerowej (dozwolone używanie smartfonów!). Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w środę 15 maja Agnieszka Krzyczkowska w parku Planty przedstawi występ japońskiego teatrzyku Kamishibai (zbiórka pod budynkiem biblioteki o godz. 16.00). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Szczegółowy program (tu plik).

Pliki do pobrania

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay

Skip to content