Wielka Liga Czytelników

Za nami finał wojewódzki IV Ogólnopolskiego Konkursu “Wielka Liga Czytelników”. 27 uczniów z 9 powiatów województwa mazowieckiego w trzyosobowych zespołach walczyło w czwartek 28 marca w naszej Czytelni o tytuł Mistrza Województwa oraz awans do finału konkursu. Książki, których znajomością trzeba było się wykazać, to “Łukasz i kostur czarownicy” oraz “Petronela z jabłoniowego sadu – czary mary” . Celem tego projektu objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin. Rywalizacja przebiega w czterech etapach: szkolno – bibliotecznym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Po godzinnych zmaganiach z testem uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na wycieczkę połączoną z grą biblioteczną. Poszukiwanie “pająków” i rozwiązywanie zagadek było przyjemnym (mamy nadzieję) zakończeniem trzeciego, wojewódzkiego etapu Wielkiej Ligi Czytelników. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom, opiekunom i Koordynatorom serdecznie dziękujemy za przybycie i trzymamy kciuki za powodzenie w następnym etapie!

W załączniku podajemy wyniki etapu wojewódzkiego dla Mazowsza: