Japoński teatrzyk Kamishibai w świetlicy “Pod Dobrym Aniołem”

W dniu 11.04.2018r. dzieci ze świetlicy „Pod Dobrym Aniołem” przy ulicy Piastowskiej 3 w Radomiu miały niebywałą okazję zobaczyć japoński teatrzyk Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci.

Z teatrzykiem tym przyjechała pani Renata Wrzesień z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Opowiedziana została historia „O Panach Palcach”, przy której dzieci świetnie się bawiły odkrywając możliwości zastosowania swoich palców. Na zakończenie każde z dzieci wykonało rysunek. Prace dzieci można oglądać na wystawie w Wydziale Udostępniania Zbiorów. Wizyta pani Wrzesień pogłębiła współpracę placówek i przyczyniła się do promocji czytelnictwa.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!!
Rusza nowy Budżet Obywatelski Mazowsza na rok 2023, a w jego ramach nasz projekt “Zielona Czytelnia” (numer: 138).

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta oraz czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przy ul. T. Kościuszki 5a. Zachęcamy nie tylko naszych czytelników do włączenia się w projekt i poparcia go. Serdecznie prosimy o oddanie głosu.

Więcej informacji o projekcie “Zielona Czytelnia” pod adresem www – https://bom.mazovia.pl/projekt/1268#project-preview-overlay

Skip to content