Konkurs MON „1918 i 1920 Pamiętamy”

Zachęcamy do udziału w otwartym konkursie ofert ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej na realizację projektów patriotyczno-edukacyjnych! Dofinansowanie mogą uzyskać działania upamiętniające odzyskanie niepodległości i Bitwę Warszawską. Zapraszamy do składania wniosków.

Organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie na realizację programów patriotyczno-edukacyjnych takich jak „żywe lekcje historii”, konferencje, seminaria, wystawy czy podróże historyczne do miejsc związanych z wydarzeniami 1918 i 1920 roku.

Wśród zadań konkursowych jest także organizacja wydarzeń o charakterze kulturalnym (pikniki, rekonstrukcje, wieczornice) oraz sportowym (biegi, mitingi, zawody sprawnościowe). Zakres konkursu obejmuje także opiekę nad grobami poległych w walce o niepodległość, odnajdywanie „zapomnianych” grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów.

Więcej na stronie:Konkurs-mon-1918-i-1920-pamietamy