“Wkręceni w czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu w roku szkolnym 2018/2019 realizuje kolejny już projekt czytelniczy nazwany „Wkręceni w czytanie”. Tym razem do współpracy zaproszone zostały szkoły z gminy Gózd: PSP w Kłonówku-Kolonii, PSP w Klwatce Królewskiej, PSP w Małęczynie, PSP w Podgórze oraz Zespół Szkół w Goździe. Głównym celem projektu jest kształtowanie właściwych nawyków czytelniczych dzieci i młodzieży, upowszechnianie i promowanie czytelnictwa oraz kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze. Projekt przeznaczony jest dla klas IV-VIII szkoły podstawowej, zaplanowano też akcję czytelniczą angażującą wszystkich uczniów i nauczycieli pn. „Rzucam wszystko i czytam”. Nauczyciele zespołów projektowych mają także okazję spotkać się w Bibliotece Pedagogicznej w ramach projektowych sieci współpracy i samokształcenia. Zapraszamy na fotorelację z pierwszych zajęć z wykorzystaniem „Legendy o skarbniku” i Teatrzyku Kamishibai, który zawitał do PSP w Małęczynie.